«Ақмола облысы білім басқармасының Аршалы ауданы бойынша білім бөлімі Аршалы кентінің №1 жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа №1 поселка Аршалы отдела образования по Аршалынскому району управления образования Акмолинской области»

Соцсети

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

қазақ тілі 4-сынып. Сабақтың тақырыбы: Спорт. Бейсенбаева Л.Р.

28.06.2019

 

Күні,айы: 10.01

Сабақтың тақырыбы:

 

4-сынып                   қазақ     тілі             №1 АОМ. Бейсенбаева Л.Р.

Спорт

 

Жалпы

мақсаттар:

Оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Оқу техникасын жандандыру.

Сыни тұрғыдан ойлау дағдысын қалыптастыру.

Өзін - өзі реттеуді.

Өз бетімен ізденуге және топпен жұмыс жасауға үйрену.

 

Күтілетін

нәтиже

 

Тақырып бойынша меңгерген сөздер мен сөз тіркестерін пайдаланып сөйлем құрауға, сөйлеуге үйренеді. «Спорт» тақырыбында қойылған сұрақтарға жауап береді.

Сыни тұрғыдан ойлау дағдысы қалыптасады.

Өзін- өзі реттеуді үйренеді.

Өз бетімен ізденуге және әңгімелеуге үйренеді.

 

Сілтеме

Қазақ тілі 4-сынып «Атамұра» Қазақ тілі әдістемесі. «Атамұра» 2014ж.Қосымша материалдар.

 

Көрнекілігі

Интерактивті тақта, маркер, қағаздар,

 

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс - әрекеті

 

Әдістер мен

тәсілдер

Оқушының іс - әрекеті

 

1.Ұйымдастыру

3 мин

Ұйымдастыру кезеңінде оқушыға психологиялық ахуал туғызу.  

Жайлы атмосфера қалыптастыру

Хал-жаңдай сұрасу

 

2.

Сұрақ- жауап

Оқыту

мен оқудағы

жаңа тәсілдер

 

 

3.Білімдерін

тексеру

.(Білу) 5 мин

Үй тапсырмасын сұрау:

Қайталау. Сұрақ -жауап

Ой қозғау

Оқиды. Түсінгендерін айтады.

Сөйлем құрап сөйлейді.

Қызығушы лық ояту

2 мин

Суретпен жұмыс.

Әр топ ой бөліседі .«Қазақстан картасын» көрсету, әңгімеге тарту.

Миға шабуыл

Өз отбасы туралы әңгімелейді .

 

 

4.Жаңа сабақ

(Түсіну)

10 мин

Сабақтың мақсатын қою.Сабақтың тақырыбы,өткізілетін материал туралы түсінік беру.

Нені оқимыз? Спорт  деген не? Отанның өміріндегі атқаратын қызметі қандай екендігін оқимыз. Қандай? кімдер? неше? нешінші?не? кім? қайда? негізінде тапсырмалар орындаймыз.

Нені үйренеміз?Жаңа сөздерді сөздерді пайдаланып сөз тіркесін,сөйлем құрауды,сөйлесуді үйренеміз

(Зерттеушілік оқыту)

Ситуациялық сұрақ. Біз адам болу үшін неге ұмтылуымыз керек? Жұмбақты оқытып, жаздыру.

 

Қалай оқу керектігін үйрену

Сабақ тақырыбын оқушы қояды.

1. Оқушы мұқият тыңдап отырады.

 

Сұрақтарға жауап береді.

 

Оқушы әр түрлі жауаптар айтады.

 

 

Біз алған білімімізді

өмірде қолдана білу.

 

Жұмбақты  шешеді.

Дәптеріне жазады.

 

Сергіту сәті

2 мин

Тербеледі ағаштар,

Жел алдымнан еседі.

Кіп-кішкентай балалар,

Үлкен болып өседі.

 

Жаттығу жасап сергіп,көңіл күйлері көтеріледі.

 

5. Бекіту

(Қолдану)

8 мин

1.Жаңа сөздермен таныстыру.

Сөздерді мұғалім оқиды. Мұғалім сөздік бойынша сөздің орысшасын айтып, допты  оқушыға лақтырады. Осылай барлық сөздермен жұмыс жасалады. Көп сөз меңгергерсе алғыр атанады.

Ә) оқушы жаңа сөздерді қазақ тілінде жазып тұрады.

Кейін оқушы  сөздердің сауатты жазылуын тексереді.

 

Сыни тұрғыдан диалогты оқыту.

 

 

 

 

 

 

 

2. Оқушы жаңа сөздерді тізбектеп айтып шығады.

Жаңа сөздермен сөйлем құрап айтады.

Оқушы допты кағып алып, сөздің қазақшасын айтып, допты мұғалімге қайтарады.

Тапсырмаларды орындайды.

Дәптеріне жазады, сауаттылықтарын тексереді.

 

6. Пысықтау

(Талдау) 4 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

Жаңа сөздерді пысықтай отырып, тапсырмалармен жұмыс.

1-тапсырма. Сурет бойынша жұмыс.

2-тапсырма. Сұрақ-жауап жұмысын әр оқушымен жеке-жеке жұмыс жүргізу.

--Бұл не?

--Бұл – Қазақстан

- Қазақстанның қандай спортшыларын білесің?

Постерге әр топ сурет салады

Сурет туралы өз ойларын айту.

5,6-тапсырмалармен жұмыс жасау.

АКТ

оқыту

әдісі

Сұрақтарға жауап береді.

Суретпен жұмыс жасайды.

Сұраққа жауап береді.

 

Тілдесім әрекетінде сұраққа жауап береді .

Сұраққа жауап береді.

Оқушы айтып шығады.

Салған суретін қорғайды.Постерді қорғайды.

Смайликтермен өзін бағалайды.

Жаттығу жасап көңілі

көтеріледі

 

7.Қорытындылау

(Жинақтау)

3 мин

 

3.Мәтінді оқиды . Сұрақ қою.

Мәтінмен таныстырады,түсіндіреді әңгімелейді.

Диалогтік оқыту әдісі

Аударады сұраққа жауап береді.

Әңгімелейді.

-тапсырма. 3Мәтінді түсіндіріп, оқыту.

 

Үйге тапсырма

2 мин

Мазмұндау

 

Күнделіктеріне жазады.

 

 

8.Бағалау.

2 мин

1.Өзін-өзі бағалады.

Бағдаршам арқылы.

Қызыл- мүлдем сенімсіз

Сары - сенімсіздеу

Жасыл –т үсінікті

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Қорыту өз жұмыстарына баға беру.

 

Рефлексия

(Кері байланыс)

2 мин

Табыс ағашын отырғызайық.

«Қызыл алма» - маған сабақ ұнады.

«Сары алма»- маған сабақ ұнамады, тақырыпты түсінбедім.

 

Стикерлер арқылы пікірін

білдіреді.

 

             

 

Просмотров: 451


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст