«Ақмола облысы білім басқармасының Аршалы ауданы бойынша білім бөлімі Аршалы кентінің №1 жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа №1 поселка Аршалы отдела образования по Аршалынскому району управления образования Акмолинской области»

Соцсети

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

10 сынып. Міржақып Дулатов туралы мәтінді түсінеді. Ашық сабақ

12.04.2017

Тақырыбы:

 Міржақып  Дулатұлы

Мектебі: №1 Аршалы орта мектебі

 

Сыныбы:10 сынып

Мұғалімнің аты-жөні:   Мұхамедина

Ә.М.

Күні,айы:

Барлығы :15

Қатысқаны:15

Сабақтың мақсаты:

Міндеті:

Міржақып  Дулатов туралы мәтінді түсінеді.

Жаңа сөздерді біледі;

Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бере алады

Табыс критериі:

*мен жаңа сөздерді білемін

*мәтінді  түсінемін

*диалог құрай аламын

*топта жұмыс істей аламын

 

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Ынтымақтастық 

атмосферасын қалыптастыру. 

«Шаттық  шеңбері» оқушылар

бүгінгі күнге сәттілік тілейді.

Топқа реттік сан есім бойынша бөлінеді.

Өз-өздерін реттейді.

Топ ережесін 

сақтайды және топтағы рольдерді бөліп алады.

·       спикер /топтың жетекшісі/

·       хатшы -секретарь

·        баяндамашы-докладчик

·       дәнекерші-посредник

Сабақтың мақсаты мен міндетін хабарлау.

Табыс критериін айтады.

Жұмыс келесі критерилер бойынша бағаланады:

1.Өзара  жұмысты

топ  қалай ұйымдастырды?

2.Топ мүшелері зейінді ме, алаңдап отыр ма?

3.Барлық тапсырманы әр қайсысы орындады ма?

4.Неше тапсырма орындалды сабақта?

5.Дұрыс орындалды ма?

6.топта өзара іс-әрекет қалай ұйымдастырылған?

7.Жұмыстың нәтижесі қалай ресімделген?

Оқушылар үйге берілген 2-тапсырмадағы  диалогті толықтырып диалог түрінде айтады.

Өзі таңдаған досына сұрақтарды қояды.

Дұрыс-бұрыстығын фишканы көтеру арқылы көрсетеді

ресурстар

Сабақтың  басы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау критериін айту кезеңі

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Алдыңғы білімді тексеру

 

 

 

 

А4 қысқаша ереже

 

 

 

 

 

 

Слайд

 

 

 

2-тапсырма,156 бет

 

 

 

 

 

Үш түсті фишкалар таратылады

 

Сабақтың  ортасы

2.Сөздікпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

Сөздікті бір оқушы дауыстап оқиды,

Кезектесіп оқиды,

 

 

«Қара-жап-айт» стратегиясы бойынша жұмыс

 

3.Мағынаны тану.

Мәтінмен жұмыс.

 

 «Карусель» әдісі  бойынша

 

4.Топтық  жұмыс

 

 

 

 

5.Диалогтік жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.Тыңдалым

 

 

 

7.Тест

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау кезеңі

 

 

 

 

 

 

Үйге тапсырма

 

 

 

 

 

 

Кері байланыс

сөздікпен  жұмыс:

ірі өкіл-видный представитель

қоғам  қайраткері-общественный  деятель

әдебиет саласы-сфера литературы

мәлім болу- известно  всем

жарыққа  шығу-быть изданным

жауапты  хатшы- ответственный  секретарь

белсене қатысу-принимать  активное  участие

бағдарлама-программа

ұстаздық ету-учительствовать

зиялы  қауым-интеллигенция

қуғындау-гонение

өлім жазасы-смертная  казнь

жер аудару-ссылка

 

слайдта  берілген

сөздердің   орысша-қазақша аудармасын

айтады

 

 

Мәтінмен  жұмыс.

Оқушылар 3-тапсырмадағы

мәтінді бөліктерге бөліп өздері оқып аударады.

Бір оқушы топта қалып келесі

топтағы оқушыларға айтып түсіндіреді.

Түсінгендерін алдындағы постерге түсіреді.Спикер ортада

постер қорғайды

 

Стикерге бағалап,жабыстырады.

Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді

2 сұрақтан таратып беремін.

            1-топ

·        1904 жылы ақын кіммен танысады?

·       1907жылы қандай өлеңі газетке шықты?

2-топ

·        М.Дулатов қай жылы туды?

·        1909 жылы қандай өлеңдер жинағы  шықты?

3-топ

·       Бастауышмектеп оқушыларына  арнап не жазды?

·       М.Дулатов  кім үшін еңбек етті?

Жауабы-ответы

·       1904 жылы ақын Ахмет Байтұрсыновпен танысады

·       1907 жылы  «Жастарға» деген  өлеңі газетке шықты

·        М.Дулатов  1885 жылы туды

·       1909 жылы  «Оян,қазақ!» өлеңдер жинағы  шықты

·       Бастауыш мектепоқушыларына  арнап оқулықтар жазды

·        М.Дулатов  халқы үшін еңбек етті

Аудиодан сөйлемдер тыңдап аударады.

Екі сұраққа жуап береді

 

1.Зат есімді табыңыз.

А)Ұлттық     В) Төрт

С) Қызыл      Д) Немере     Е) Кетті

2. Дұрыс тасымалданған сөзді көрсетіңіз

А)Мер - еке

В) Қар - т

С) Рақ - мет

Д) Нүк – тен - і

Е) Бер - ік

3.Турамағынада тұрған сөз тіркесін табыңыз

А) Басым  ауырды

В)Таудың басы

С) Бұлақтың басы

Д)Жыл басы

Е)Істің басы

4.Көп мағыналы сөзді белгілеңіз.

А) Кітап

В) Аяқ

С) Гүл

Д) Уһ

Е)Өзен

5.Мақал-мәтелдіңжалғасын табыңыз

Жақсысөз - .......

А)Жылан інінен шығады

В)Қызыл тіл

С) Тілден

Д) Жарым ырыс

Е)Атылған оқ

6. «Момын» деген мағынаны білдіретін фразеологизмді көрсетіңіз.

А) Қой аузынан шөп алмас

В) Тас жүрек

С) Бетінен оты шығу

Е)Жұмған аузын ашпау

Д) Төбе шашы тік тұру

7.Сын есімді табыңыз

А)Жетеу    В) Айнадай   С) Қолөнер

Д) Қоғам     Е) Көрді

8. Туынды сын есімді белгілеңіз.

А) Гаухарды       В) Тар    С) Ақ

Д) Атақты           С) Кең

 

9. Омоним бола алатын сөзді көрсетіңіз

А)Сары                В) Бір    С) Ара

Д) Алматы            Е) Су

10.Етістікті табыңыз.

А)Ұлттық     В) Төрт

С)  Қызыл      Д) Немере     Е) Кетті

1.158 беттегі 1-тапсырма - 3

2.Мәтін бойынша сұрақ-жауап дайындау-4

3.Сөздікті пайдаланып сөйлем құрап келу-5

 

 

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ватман,маркер,

магнит

 

 

стикер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аудиода жазылған сөйлемдер

Просмотров: 580


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст