Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: 8.04.2024 Сынып: 5 «А» |
Бөлім: 11.Қазақстандағы ұлттар достастығы Педагогтің аты-жөні: Толеген С Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
«Адамзаттың бәрін сүй, «бауырым» деп...» |
||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.5.1 - берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу 5.5.1.5 - болымды, болымсыз етістіктерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Қазақ тіліндегі нақты хабарламалар арқылы Қазақстан халқы Ассамблеясы жайында ақпарат алады; Көптеген оқушылар: Берілген сұрақты түсінеді және жауап бере алады; Кейбір оқушылар:болымды, болымсыз етістіктерді айтылымда ұтымды қолданады |
||||||||||||
Дескриптор |
|
||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Ұлтаралық келісім, мәдени орталық, жер аударылу, Жерұйық,қуғындалу |
||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
Сабақтың басы 7 минут
|
|
Слайд 1
Суреттер Слайд 2 |
|||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Сөздікпен жұмыс: 1. Жаңа сөздерді аудару,мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;
|
Оқушылар жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.
|
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
https://quizlet.com/_d2n3f9?x=1jqt&i=1axkln
Слайд 4
|
|||||||||
|
Тыңдалым.Оқылым Мәтінмен жұмыс. Мәтінді тыңда,түсініп оқы. Мәтінге тақырып қой. |
Тыңдалым.Оқылым
Мәтінді тыңдайды, оқиды.
Мәтінге тақырып қояды. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Жарайсың! |
Оқулық 98 бет
Слайд 5
|
|||||||||
Айтылым. Ұяшықтардың бірін таңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер.
|
Сандар жазылған ұяшықтардың бірін таңдап, ішіндегі сұрақтарға толық жауап береді. Дескриптор: *Сұрақты дұрыс түсінеді; *Сұраққа лайықты жауап береді;
|
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! |
|||||||||||
Тыңдалым. Қазақстанда халықтар достығына арналған фильмдерге қысқаша шолу. |
Тыңдалым. Кино үзінділерін тамашалайды. |
|
https://www.emaze.com/@ALOZZFTWF/----
|
||||||||||
Жазылым. Болымсыз етістіктің жасалу жолын қайталау мақсатында «Шынжыр» ойынын ойнату. 1 оқушы- ұсынылған етістікті болымсыз етістікке айналдыр,сөз тіркесін құрастыр 2 оқушы- болымсыз етістікке айналдырып, сөз тіркесін жаз,жай сөйлем құрастыр Ұсынылатын етістіктер: Өмір сүріп келеді, құрылды,барды, жұмыс істейді, келді, жазды,бейнеледі,басталады,айтады,белгіледі. |
Жазылым. 1 оқушы- ұсынылған етістікті болымсыз етістікке айналдырады, сөз тіркесін құрастыраду 2 оқушы- болымсыз етістікке айналдырып, сөз тіркесін ,жай сөйлем құрастырады.
Дескриптор: *Болымды, болымсыз етістіктерді айтылымда қолданады; *Сөйлем құрылымын сақтайды.
|
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! |
Слайд 6 |
||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия.Кері байланыс «Тик Ток» әдісі |
-Сабақты жартылай түсіндім
|
|||||||||||
Үй тапсырмасы 3 минут |
Жаңа сөздерді жаттау.6-тапсырма 99 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды |
||||||||||||